مهیار اردکانی ، کارگردان و متخصص CGI

کارگردانی و تخصص در عرصه CGI

مهیار اردکانی از سال 1387 در عرصه تولیدات صدا و سیما مشغول فعالیت بوده و به عنوان جنرال آرتیست برای شبکه های مختلف ایران کار کرده است.
اکنون به عنوان کارگردان و متخصص CGI با تکیه بر دانش فنی و اشراف بر نرم افزار های تخصصی این عرصه در حوزه های صنعت سینما، تولیدات تلویزیونی ، برندینگ و تبلیغات در نمایشگاه ها، جشنواره ها و فضای مجازی مشغول فعالیت است.
همچنین مهیار اردکانی با کسب مهارت حرفه ای در بکارگیری نرم افزار هایی مانند Nuke، Maya، Blender، After Effects، Premiere، Davinci Resolve و… در طی این سال ها با عناوین کارگردان، تدوینگر، متخصص جلوه های ویژه و کامپوزیت، طراح حرکت موشن گرافیک و کالر آرتیست با افتخار تولیدات دارای استاندارد و مقبولی از خود به جای گذاشته است .

CGI به کلیه تصاویر تولید شده توسط رایانه گویند
از جمله فعالیت های مهیار اردکانی در زمینه CGI :

V VFX یا جلوه های ویژه بصری فرایندی است که با استفاده از آن تصاویر خارج از چارچوب تصاویر فیلمبرداری شده ، ساخته یا دستکاری می شوند. جلوه های بصری شامل ادغام تصاویر فیلم برداری شده و تصاویر ایجاد شده که اغلب توسط رایانه ساخته و پردازش می شوند برای ایجاد محیط ، اشیاء بی جان ، حیوانات یا موجوداتی است که واقعی به نظر می رسند.

M MGD یا طراحی موشن گرافیک ترکیبی از گرافیک و متحرک سازی آن است که در تبلیغات و محصولات تبلیغاتی محبوب است. علاوه بر این ، در محصولات سینمایی نیز مانند تیتراژها ، تصاویر داخل مانیتور ها و تلویزیون های فیلم و … پرکاربرد است.

A انیمیشن روشی است که در آن تصاویر پردازش می شوند تا به عنوان تصاویر متحرک و زنده ظاهر شوند. امروزه انیمیشن در محصولات فیلم و سریال بسیار محبوب است.

از جمله موفقیت های مهیار اردکانی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک متحرک IMGDA
عضویت در انجمن انیمیشن سازی بین المللی ASIFA
عضویت در انجمن انیمیشن سازی ایران آسیفا
عضو افتخاری رشته گرافیک در موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر CIVA
حدود ۱۶۰ ساعت تدریس در مجتمع فنی و صدها ساعت تدریس خصوصی
منتخب به عنوان استاد نمونه مجتمع فنی آریانا در سال 1390